Informacje

Zamki

Grupa to obejmuje podstawowe okucia drzwi czyli zamki, które są najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia drzwi lub umożliwienia ich otwarcia. Dzielimy je na dwie podstawowe grupy: nawierzchniowe, czyli montowane na zewnątrz drzwi oraz wpuszczane montowane wewnątrz drzwi (niewidoczne). Obecnie najczęściej stosowane są te drugie (np. w wersji bę...

Grupa to obejmuje podstawowe okucia drzwi czyli zamki, które są najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia drzwi lub umożliwienia ich otwarcia. Dzielimy je na dwie podstawowe grupy: nawierzchniowe, czyli montowane na zewnątrz drzwi oraz wpuszczane montowane wewnątrz drzwi (niewidoczne). Obecnie najczęściej stosowane są te drugie (np. w wersji bębenkowej, na klucz czy WC) również w drzwiach zewnętrznych. Wówczas są to najczęściej modele listwowe, umożliwiające ryglowanie drzwi w kilku miejscach. Wybór zamka zależy od kilku parametrów, o których należy pamiętać zanim zdecydują się Państwo na odpowiedni model. Posiadamy najpopularniejsze typy w atrakcyjnych cenach. Oferujemy produkty w wielu pokryciach, w tym malowane, ocynkowane, niklowane, z czołem mosiężnym lub ze stali nierdzewnej oraz specjalistyczne zamki do stolarki aluminiowej, przeciwpożarowe, ewakuacyjne, antypaniczne stosowane w drzwiach na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowe. Proponujemy również różnorodne akcesoria, takie jak: zaczepy, listwy, tarcze antywłamaniowe czy wkładki bębenkowe.

Więcej

Zamki W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Wierzchnie drzwiowe

  Dostępne poniżej zamki nawierzchniowe stanowią bardzo ważne zabezpieczenie każdych drzwi. Najczęściej poprzez przekręcenie pokrętła następuje wysuw rygla i zamknięcie drogi osobom z zewnątrz. Proponujemy szeroki wybór artykułów o najwyższej jakości wykonania i wysokich parametrach zabezpieczających. Występują one w wielu odmianach zarówno kolorystycznych jak i funkcjonalnych. Oprócz klasycznego zamka zamykanego pokrętłem istnieje wersja wierzchnia dwubębenkowa, czyli zamykana z dwóch stron kluczem, takie modele stosowane są w sytuacjach kiedy chcemy uniemożliwić osobie niepowołanej zamknięcie drzwi np. w sklepie, magazynie. Wtedy drzwi mogą być one zaryglowane tylko przez osobę posiadającą klucz. Wariant bez pokrętła stosowany jest w sytuacji kiedy możliwy jest dostęp od strony wewnętrznej np. w kratach, drzwiach z przeszkleniami. Specjalna odmiana zamka patentowego ma wbudowany system alarmowy, który uruchamia syrenę w przypadku próby włamania. Jeśli wymagany jest bardzo wysoki poziom zabezpieczenia rekomendujemy stosowanie wyrobów atestowanych lub zastawkowych z tzw. kluczem piórowym. Otworzenie tego typu zabezpieczeń zwykłymi metodami manipulacyjnymi jest praktycznie niemożliwe.

 • Szyfrowe, kodowe, na kartę

  Szeroki wybór najlepszych zamków szyfrowych, kodowych i na kartę zbliżeniową.

 • Wpuszczane drzwiowe

  Zamek wpuszczany stanowi podstawowe wyposażenie każdych drzwi. Oferujemy Państwu niemal każdy zamek, jaki obecnie występuje na rynku, wersje na wkładkę bębenkową, na klucz piórowy oraz łazienkową. Proponujemy bardzo szeroki wybór zamków wpuszczanych czołowych producentów polskich i europejskich, m.in. Lob, Gerda, ASSA-ABLOY, JANIA, KFV, Wilka, DOM POLSKA.

 • Zamki do drzwi przesuwnych

  Drzwi przesuwne są bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej, często wykonywane jako drzwi przesuwne naścienne. Stanowią przegrodę pomiędzy pomieszczeniami, na przykład kuchnią i salonem. Ich zaletą jest to, że nie zabierają miejsca podczas otwierania, stąd są stosowane w mniejszych mieszkaniach, co nie oznacza, że należy z nich zrezygnować w dużych, reprezentacyjnych domach, w których także prezentują się bardzo dobrze. Oferujemy kompletne zestawy zamków hakowych wraz z uchwytami i zaczepami, przeznaczone do łatwego montażu w drzwiach drewnianych przesuwnych. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, w wersjach na kluczyk oraz łazienkowych. Tarczka klucza dostępna jest w odmianach okrągłej, podłużnej oraz kwadratowej do wyboru przez klienta. W skład zestawu wchodzi uchwyt wpuszczany do przesuwania drzwi oraz kluczyk łamany, pozwalający na schowanie się klucza we wnęce wraz z drzwiami.

 • Wielopunktowe i listwowe

  Nowoczesny zamek listwowy to skuteczne, wielopunktowe zabezpieczenie drzwi, które następuje po przekręceniu tylko jednego klucza poprzez uruchomienie zasuwnicy, następuje ryglowanie drzwi w wielu miejscach. Te produkty to nowoczesne rozwiązania stosowane w szczególności w drzwiach zewnętrznych, w których są one ukryte w skrzydle, łącząc elegancki wygląd z dużą funkcjonalnością i wysokim poziomem zabezpieczenia. W swojej ofercie posiadamy wiele modeli pochodzących z firm takich jak, np. KFV, Winkhaus, Metalplast Częstochowa, MCM, Lob i Euroelzett. Zaletami tych produktów jest ich dostępność w wielu rozmiarach i różnych sposobach ryglowania, a także atrakcyjne, niskie koszty zakupu. Zamki listwowe preferowane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dla producentów drzwi oferujemy specjalne i korzystne ceny. W przypadku wymiany, w celu ułatwienia identyfikacji zamiennika, bardzo prosimy o dokładne podanie wszystkich oznaczeń i logo producenta, znajdującego się na czole danego modelu.

 • Zamki i puszki do bram i furtek

  Grupa ta obejmuje trzy różne rodzaje zamknięć. Pierwsza to klasyczne modele wpuszczane, różniące się jednak od standardowych rozmiarami dużo większe, masywne i solidnie wykonane zamki stosowane do dużych bram i drzwi drewnianych na przykład do kościołów, pałaców, kamienic, z opcjami zamykania na wkładkę bębenkową lub klucz piórowy. Druga grupa to zamki hakowe do bram przesuwnych w różnych rozmiarach i wykonaniach. Trzecią i ostatnią grupę stanowią zamki do furtek, pozwalające na montaż w wąskich profilach stalowych. Oferujemy wyroby polskich producentów w tym Metalplast Częstochowa oraz Jania.

 • Przeciwpożarowe

  Szeroka gama zamków do drzwi przeciwpożarowych, dymoszczelnych. Oferujemy wszelkie kombinacje, z dzielonym lub całym trzpieniem obrotowym klamki (orzech), z różnymi funkcjami antypanicznymi. Polecamy zamki producentów NEMEF, GBS, GEGE.

 • Meblowe i kasetowe

  Zamki przeznaczone do zastosowań w meblach użytkowych. Oferta obejmuje wiele modeli i typów zamków meblowych i kasetkowych.

 • Elektrozaczepy i zawory

  Zamki elektromagnetyczne do drzwi, furtek, domofonów, wszędzie tam, gdzie chcemy ograniczyć dostęp osobom trzecim. Szeroki wybór modeli.