Zamki i puszki do bram i furtek

Grupa ta obejmuje trzy różne rodzaje zamknięć. Pierwsza to klasyczne modele wpuszczane, różniące się jednak od standardowych rozmiarami dużo większe, masywne i solidnie wykonane zamki stosowane do dużych bram i drzwi drewnianych na przykład do kościołów, pałaców, kamienic, z opcjami zamykania na wkładkę bębenkową lub klucz piórowy. Druga grupa t...

Grupa ta obejmuje trzy różne rodzaje zamknięć. Pierwsza to klasyczne modele wpuszczane, różniące się jednak od standardowych rozmiarami dużo większe, masywne i solidnie wykonane zamki stosowane do dużych bram i drzwi drewnianych na przykład do kościołów, pałaców, kamienic, z opcjami zamykania na wkładkę bębenkową lub klucz piórowy. Druga grupa to zamki hakowe do bram przesuwnych w różnych rozmiarach i wykonaniach. Trzecią i ostatnią grupę stanowią zamki do furtek, pozwalające na montaż w wąskich profilach stalowych. Oferujemy wyroby polskich producentów w tym Metalplast Częstochowa oraz Jania.

Więcej

Zamki i puszki do bram i furtek W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • Zamki i akcesoria do bram

    Poniższe zamki bramowe przeznaczone są do dużych drzwi, wrót, bram. Cechuje je solidna konstrukcja oraz rozmiary znacznie większe niż rozmiary modelu standardowego. Trzpień orzecha klamki wynosi najczęściej 10 mm, stąd do tych produktów należy stosować tzw. klamki bramowe ze średnicą trzpienia 10 mm (dostępne w naszej ofercie). Wyroby te znajdują zastosowanie u stolarzy produkujących bramy retro do kamienic, kościołów. Zamki bramowe są wytwarzane od wielu lat i powszechnie stosowane, dlatego stanowią element oferty niemal każdego sklepu metalowego. Wymiana i montaż jest bardzo łatwa i nie powinna stanowić problemu dla użytkownika.

  • Hakowe

    Zamek bramowy hakowy to jedna z możliwości ryglowania bram przesuwnych. Najczęściej stosowane modele to F 30, F 40 lub F 60. Elementem odróżniającym te zamki od siebie, jest tzw. dormas, czyli odległość wkładki od czoła zamka. Oferujemy bardzo solidne, mocne zamki hakowe, również z trzpieniem naprowadzającym, np. produkcji Harko oraz włoskie Pettiti. Produkty te są ryglowane za pomocą wkładki lub rzadziej za pomocą klucza. Proponujemy również klamki, puszki oraz zaczepy blachy zaczepowe. Duża ilość i różnorodność modeli pozwala dobrać rozwiązanie do indywidualnych potrzeb klienta. Zamki hakowe dostępne w naszej ofercie polecamy przede wszystkim dla sklepów metalowych, zakładów produkcyjnych czy ślusarzy.

  • Zamki i akcesoria do furtek

    W tej części można znaleźć szeroką grupę zamków do zastosowań w furtkach i innych tego typu zamknięciach. Modele z tej grupy mogą być zamykane na wkładkę bębenkową, klucz piórowy lub bez zamknięcia na przykład sama rolka. Występują także w wersjach z zapadką lub hakiem. Najpopularniejsze rozstawy to najczęściej 72 i 90 mm. Różnią się szerokością czoła, głębokością i pozostałymi wymiarami. Mały rozmiar puszki pozwala montować je w wąskich profilach furtek. Modele są powszechnie stosowane przez producentów płotów, ogrodzeń, a także zakłady ślusarskie. Stanowią także podstawową ofertę wielu sklepów metalowych.

  • Akcesoria do bram Locinox